TANCOVÁNÍ PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Tancování pro děti a mládež v Pelhřimově


Pelhřimov
Pelhřimov

Kde: Tělocvična Obchodní akademie Pelhřimov, Jirsíkova 244, 393 01 Pelhřimov

Kdy:  

Junioři (12-16let) úterý 15:30-16:30

Děti (8-12let) úterý 14:30 -15:30

Přípravka (6-7 let) úterý 16:30-17:15

Předškoláčci  (3-5 roky) úterý 17:15-18:00


Cena školného:

1.pololetí - 1 390,-Kč

2.pololetí - 1 390,-Kč

Náplň výuky: níže

Tancování pro děti a mládež v Jihlavě


Jihlava
Jihlava

Kde: Baletní sál, ZŠ Seifertova Jihlava (pro Děti z jiných škol, či školek v Jihlavě - vstup hlavním vchodem do školy, pro Předškoláčky či opozdilce z Dětí - vstup bočním vchodem od parkoviště)

Kdy:

Předškoláčci (3-6let) středa 17:05-17:50

Děti (7-14let) středa 16:00-17:00


Cena školného:

1.pololetí - 1 390,-Kč

2.pololetí - 1 390,-Kč

Náplň výuky: níže

Taneční kurzy pro děti a mládež v Pacově


Kde: 

Sluníčka - baletní sál ZŠ Za branou Pacov

Děti, Junioři, Mládež - taneční sál na Městském úřadě Pacov (radnice na náměstí)

Kdy:

Sluníčka pátek 14:00-14:45

Děti 1 (začátečníci+mírně pokročilí) pátek 15:00-16:00

Děti 2 (pokročilé) pátek 16:00-17:00

Junioři + Mládež pátek 17:00-18:00

Doporučená výbava

  • Pohodlné oblečení - holky - legíny, tričko, sukýnka, tílko, gymnastický dres, kluci - tričko, kalhoty (elastické, raději upnuté)
  • Obuv - baletní či taneční piškoty (nejlépe s podrážkou z pryže ), taneční boty (děvčata - boty na latinskoamerické tance, kluci - pro začátek vhodnější boty na tance standardní), nebo protiskluzové ponožky. NEDOPORUČUJE SE obuv s tvrdou podrážkou - cvičky, bačkory, sportovní boty apod.
  • Pití - neperlivá voda, čaj, naředěný džus. NENÍ VHODNÉ nošení perlivé či jemně perlivé vody, minerálky, neředěného džusu, mléka, coca-coly apod. Tyto nápoje by mohly organismus dětí při cvičení a tanci zatěžovat.
  • Malý A6 sešítek - klasický notýsek, nejsou vhodné lepené bločky (rozpadávají se)
Předškoláčci, Sluníčka a Přípravka
Předškoláčci, Sluníčka a Přípravka

Tyto taneční hodiny jsou určeny pro děti ve věku od 3 do 6ti let. Každá hodina (45min) má svůj pevný řád, jakým probíhá. Děti se snažíme zapojit do kolektivu formou tanečních her a cvičení. Pomocí dětských písniček se učíme jednoduchým choreografiím, které následně opakujeme a trénujeme tím i pohybovou paměť. Hravou formou se posléze učíme základním krokům společenských tanců, jakými jsou waltz, valčík, blues, polka, mazurka, chacha, jive a quickstep. Součástí výuky během roku jsou i kondiční hodiny, baletní průprava a improvizace, kdy se děti snaží samy vymyslet jednoduché taneční kreace. :-)

Taneční hodiny pro kategorii Děti jsou určeny školáčkům ve věku od 7 do 12 let. Výuka klade důraz na rozvoj pohybových dovedností se základy moderního tance a základními principy baletní techniky, jež jsou nezbytnou přípravou právě pro latinsko-americké a standardní tance. V průběhu roku se děti naučí základní kroky tanců chacha, rumba, jive, polka, waltz, valčík, quickstep a mnohé další, přičemž jednotlivé základní kroky tanců budou posléze spojeny do krátkých choreografií.

S dětmi se již plně věnujeme práci výrazové a prostorové, která spojuje myšlení s emocemi a pocity. Zaměřujeme se na rozvíjení pohybových schopností a dovedností, rytmického, estetického a prostorového cítění. Ve výuce se zabýváme i koordinací a izolacemi jednotlivých pohybů, základy gymnastiky, baletní techniky a moderního tance. 

Děti
Děti
Junioři a Mládež
Junioři a Mládež

V tanečních hodinách pro Juniory (12-16 let) a Mládež (17-21 let) je kladen důraz na zvládnutí základních technik latinsko-amerických, standardních a dalších tanců. Dále i moderního tance, baletní průpravy a dalších tanečních stylů. 

Na těchto lekcích se budeme zabývat jednotlivými druhy společenského tance, technikou provedení dílčích figur, které jsou charakteristické pro daný styl tance, a již náročnějšími choreografiemi. Ze standardních tanců se zaměříme na waltz, tango, valčík, slowfox a quickstep. V latinsko-amerických tancích se pustíme do samby, cha-chy, rumby, paso doble a jivu. Opomenuty nebudou ani tance jako např. polka, blues, salsa, mambo, rock´n´roll a mnoho dalších.